התקנת תוכנות, שדרוגי תוכנה בבית ובעסק

כיצד לקנות מחשב המתאים
לישומי אופיס וגלישה באינטרנט


מאת יורם רז

כיום כשמחירי המחשבים ירדו ויש כל כך הרבה הצעות לקנית מחשב במחירים של 1000 שקל ורוב האנשים לא יודעים בדיוק מה מתאים להם, מה הם צריכים, מה באמת יעיל ומה לא. אנו צריכים לבדוק מה הצרכים שלנו.
בוא ונאמר שאנו סטודנטים וצריכים מחשב לעבודה על אופיס, ולגלישה באינטרנט שזה מחשב מינימלי בתצורתו. כיצד נבחר מחשב שיתאים לנו ?

כדי לפשט את המצב אנו נחלק את המחשב למספר חלקים.
1. המסך - שזהו החלק היקר והחשוב ביותר השורד בד"כ שנים רבות יותר מהמחשב.
2. המחשב עצמו שהכוונה ללוח אם ומעבד.
3. דיסק קשיח וזיכרון.
4. רכיבים הקפים - מקלדת, עכבר, מדפסת , רמקולים.
5. תוכנה - מערכת הפעלה, אופיס, אנטי וירוס וכדומה.
6. שירות ואחריות- חשיבות הקרבה הגיאוגרפית


המסך כמו שכתבתי הוא החלק החשוב ביותר במחשב שמולו אנו יושבים כל היום וחשוב שלא יעייף את העיניים ויהיה חד וברור, ולא מרצד. היום כדאי לקנות מסכים שטוחים שמחירם נכון להיום נעים סביב ה 1000 שקל אפשר לקנות את המסך הזול ביותר מחברה ידועה. רובם אמינים וטובים.

המחשב עצמו - כדאי לקנות לוח אם מחברות מוכרות וידועות הם מעט יותר יקרים אך לא מתקלקלים ולא יעשו לכם כל מיני בעיות בהמשך. מה שכן כדי לחסוך כסף נסו לקנות את המעבדים שהם דור או שנים אחורה, הם בדרך כלל יתנו לכם הרבה יותר כח עיבוד ממה שתצטרכו ביום יום. כמו כן רצוי שיהיה על הבורד כרטיס רשת, כרטיס קול וכרטיס מסך. אלה דברים שבאים בד"כ כסטנדרט בכל כרטיס מחשב היום.

דיסק קשיח ניתן לקנות לפי הנוסחה הפשוטה הבאה מחלקים את מחיר הדיסק בכמות הגיגה ומקבלים מחיר בשקלים לגיגה. קנו את הדיסק עם המחיר הכי זול לגיגה. קל ופשוט.
הקפידו שיהיה לפחות שנה אחריות לדיסק הקשיח רצוי 3 שנים.
זיכרון- מחירי הזיכרון ירדו בשנים האחרונות ורצוי שהמחשב יכיל לפחות 1 גיגה זכרון כדי שהוא יעבוד בצורה המטיבית שלו.

מקלדת ועכבר קנו את הפשוטים ביותר רובם מספיק טובים, גם רמקולים פשוטים ייספיקו לכם בד"כ, מדפסת כאן צריך לבדוק כמה אתם מדפיסים וצריך לבחור מדפסת עם מחיר הדיו הזול ביותר. שזה כבר מצריך מאמר בפני עצמו.

תוכנה - היום התוכנה המולצת היא עדיין חלונות XP לכל הסטודנטים כדאי שתדעו שיש גרסאות מיוחדות של מיקרוסופט לתלמידים במחירים נמוכים במיוחד. לגבי האופיס אני ממליץ וגם עובד עם אופן אופיס שהיא הגרסה התואמת מיקרוסופט וניתן להוריד אותה בחינם מהאתר הבא http://www.openoffice.org.il
מאוד מומלץ.

שירות ואחריות - חשוב מאוד. מחשב חדש צריך לפעמים תיקונים קטנים והתאמות שונות. אם קניתה את המחשב רחוק ממקום מגוריך כדי לחסוך 100 שקל יכול להיות שתבזבז כפלים בתיקון הראשון של המחשב.

יורם רז בוגר האוניברסיטה של החיים כיצד לחסוך ולהרוויח כסף http://www.money-il.com

מקור המאמר: www.articles.co.il מאמרים.