הקמת רשת בבית ובעסק באזור המרכז:

הקמת רשת בבית ובעסק (Networking)


חברה TechnaiPC הוקמה על מנת לספק שרותי תחזוקה מקצועיים ואיכותיים למערכות המחשוב והאינטגרציה במגזר העסקי והפרטי. ניסיון רב ואמינות זה מה שתקבלו אצלינו וכל זה במחירים נוחים.
אנו נותנים שירותי מיחשוב ורשתות מגוונים הכוללים :

 • הקמת רשתות רגילות ואלחוטיות בבית ובעסק
 • הקמת תשתיות רשת במשרדים קטנים ובינוניים
 • פיתרון תקלות ברשת קיימת כולל אוספת תחנות ברשת וקנפוג מחשבים
 • קנפוג ראוטר כולל חיבור לאינטרט, הגדרות אבטחה אלחוטית ופתיחת פורתים (RDP, eMule וכו')
 • הגדרת חיבור (השתלטות) מרחוק בבית ובעסק
 • הגדרות מדפסת רשת / שיתוף קבצים ע' טכנאי מחשבים ורשתות
 • במידת הצורך טכנאי יגיע עם כל ציוד הנדרש כגון ראוטר/סוייצ'/כרטיס רשת/כבלים של כל המידות
 • על כל ציוד יש אחריות של שנתיים
 • תמיכה טלפונית 24/7 חינם בכל נושא של תקלה ברשת
 • איש מחשבים ורשתות קבוע צמוד לעסק שלכם במחירים מאוחדים
 • הבטחת הגעה תוך 8 שעות /יום עבודה לעסקים מתוחזקים על"' TechnaiPC
תקשורת מחשבים או "תקשוב", הינו שם כללי לתהליך של העברת מידע בין שני מחשבים (או יותר). לעתים, אחד המחשבים בתהליך בו מועבר מידע וקיים שיתוף משאבים בין מחשבים שונים משמש כשרת.
העברת מידע המוגדרת כתקשורת נתונים אינה נעשית בדרך של העברת אמצעי איחסון פיזי (כמו תקליטון - דיסקט, תקליטור וכדומה). אלא מתקיים קשר בין מחשבים באמצעות תווך תקשורת כלשהו: כבלים קואקסיאליים, קוי טלפון, סיבים אופטיים, גלי רדיו (ברשתות אלחוטיות). על תווך זה מועבר המידע בצורה בינארית.
רשתות מחשבים נפוצות כיום בכל העולם המפותח, והמוכרת בהן היא רשת האינטרנט. רשת מחשבים מאפשרת שיתוף במידע ובמשאבים כגון - תוכנות, מדפסות, זיכרון, כוח חישוב ועוד.
קיימים מודלים שונים לתיאור רשתות מחשבים והאופן בו הן פועלות, המרכזיים שבהם הם מודל ה-OSI ומודל ה-TCP/IP. מודלים אלו מתבססים בעיקר על פרוטוקולי תקשורת - מספר חוקים מוסכמים שמגדירים את אופן התקשורת. חלקם מאוגדים בחבילות, כמו הTCP/IP וחלקם עומדים בפני עצמם, כגון HTTP, FTP, SMTP, RIP.

נתב נתב בייתי הוא התקן חומרה המבצע את כל מה שה-SWITCH מבצע אך בנוסף על כך הוא גם מאפשר לשתף חיבור אינטרנט אחד בין כל המחשבים ברשת. בדרך כלל בנתב יש SWITCH של 4 כניסות בלבד ואם רוצים לחבר אליו יותר מ- 4 מחשבים, ניתן לבצע זאת על ידי שרשור SWITCH-ים נוספים לנתב.
הגדרה פשוטה של ניתוב (routing) היא "ללמוד איך מגיעים מכאן לשם". ניתוב כולל בתוכו לא רק את הלמידה הזו, אלא גם את הפעולות שמתבצעות לפיה - העברת חבילות בדרכים שנלמדו. באופן כללי, ניתוב יכול להתבצע באחת משתי דרכים: בשיטת "ניתוב על פי היעד" או "ניתוב בקפיצות".
שרת-לקוח (Client-Server) היא אחת מתצורות ההתקשרות הנפוצות ברשתות מחשבים. שירותי רשת הפועלים בשיטה זה מורכבים משני חלקים - השרת, והלקוח. השרת הוא תוכנה פאסיבית, המאזינה לרשת, ומחכה לקבל בקשות, הלקוח לעומתו מהווה את ממשק המשתמש, הוא מופעל על ידי המשתמש, ופונה לשרת כאשר הוא זקוק למידע או שירותים ממנו.
נהוג להפריד את הלקוחות ללקוח "רזה" (thin client), כזה שמסוגל רק לבצע את ההתחברות לשרת, והשרת הוא זה שמנהל את כל התקשורת עם המשתמש, ולקוח "עשיר" (rich client), כזה שמבצע את כל האינטרקציה עם המשתמש בעצמו, ופונה לשרת רק על מנת לאחזר נתונים. בעבר היה שימוש נפוץ בלקוחות "רזים" שהתחברו למחשב מרכזי (MainFrame) וביצעו את כל הפעולות עליו, אך עם ההתקדמות המהירה של המחשבים האישיים הם נדחקו הצידה בשנות התשעים ופינו את מקומם ללקוחות "עשירים", המקטינים את תעבורת הרשת ואת העומס על השרת. התפתחות האינטרנט והגידול ברוחב הפס החזירו את הלקוח הרזה למרכז התמונה.
קישורים נלווים:
http://he.wikipedia.org/wiki/ראוטר
מבנה רשת ביתית
מבנה רשת ביתית

מבנה רשת משרדית
מבנה רשת משרדית